دانلود تحقیق تاثیر ورزش بر بیماران مبتلا به دیابت


برای مشاهده جزئیات و دانلود روی لینک زیر کلیک نمائید:


جزئیات و دانلود
خلاصه:ورزش در افراد مبتلا به دیابت

ورزش در بیماران دیابتی همانند افراد طبیعی اثرات کوتاه مدت و بلند مدتی در متابولیسم کربوهیدرات دارد.

اثرات ورزش در دیابت نوع 1:

در مقایسه با واکنش در دیابت نوع 2، شواهد متقاعد کننده ی کمتری در دست است که ورزش منظم با بهبود کنترل قند خون در بیماران دیابتی نوع 1 مربوط می باشد؛ احتمالا به این دلیل که مقاومت نسبت به انسولین در این بیماران از اهمیت کمتری برخوردار است. ولی اثرات سودمند قابل ملاحظه ای بر بهبود فشار خون و دیگر عوامل خطر قلبی عروقی وجود دارد. nبیماران دیابتی نوع 1 حتی میتوانند ورزش های شدید را تحمل کنند . شامل شرکت در رقابت های چندگانه(که در آن 3 حرکت ورزشی مختلف همزمان انجام می شود).در شرایط مطلوب، ورزش باید در یک زمان مشخص روز با فاصله زمانی معیین با غذا و تزریق انسولین انجام شود. اگر چنین شود تغییر در غلظت گلوکز خون معمولا تا اندازه ای زیاد، قابل پیش بینی و تجدید پذیر است.

اثرات کوتاه مدت در دیابت نوع 2:

واکنش های فیزیولوژیک به ورزش، که در دیابت تعدیل می شود، در افرادی که تحت درمان انسولین هستند به میزان غلظت انسولین سرم در زمان ورزش و محل و زمان آخرین تزریق بستگی دارد. بیماران دیابتی که انسولین آنها به خوبی کنترل شده و انسولین سرم آنها به اندازه ی کافی است، معمولا افت تراکم گلوکز خون خواهند داشت، یعنی افتی بسیار بیشتر از افراد طبیعی .

اثرات بلند مدت ورزش در دیابت نوع 2

از اثرات بلند مدت ورزش در دیابت نوع 2 افزایش حساسیت به انسولین می باشد كه این تغییر در سطح نسبتا کم فعالیت ورزشی هم اتفاق می افتد .

پیشگیری از دیابت نوع II

 
برچست ها : ,,,,,,,,,,,,,